Že netopýři nejsou upíři, ptáci ani myši, se můžete přesvědčit na vlastní oči. Akce je vhodná nejen pro dospělé, ale také pro nejmenší.

 

Poslední prázdninový víkend si nenechte ujít zajímavou akci, která zaujme všechny milovníky přírody a zejména tajuplných nočních tvorů – netopýrů. Na půdě zámku Dobříš sídlí letní kolonie netopýra velkého a v přilehlém anglickém parku poletuje dalších sedm druhů těchto okřídlených savců. Právě zde proběhne 31. srpna program, který zasvětí návštěvníky do jejich životních zvyklostí.

Děti se mohou od 17 hodin rozběhnout na přírodovědnou stezku, kde si vyzkouší různé hry a úkoly související s tématem. Odměnou jim bude setkání z blízka s ochočenými trvale hendikepovanými netopýry.

V 19 hodin si mohou návštěvníci vyslechnout zajímavosti o netopýrech, kteří žijí přímo v místě a s nadcházejícím večerem se vydat na procházku parkem s ultrazvukovými detektory. „Detektor zachytí pro lidské ucho neslyšitelné netopýří signály, díky nimž se ve tmě orientují. Zvuky každého druhu se liší a díky tomu je možné určit, kdo vám létá přímo nad hlavou. Průvodci na noční procházce se stanou odborníci z České společnosti pro ochranu netopýrů, prozrazuje za Ochranu fauny ČR, která je již mnohaletým pořadatelem Nocí s netopýry na Příbramsku, Jitka Kocíková.

 

1OF_netopyriNoc_web