Ochrana fauny ČR pečuje o zraněná zvířata a osiřelá mláďata již více než dvacet let. Od roku 2012 se s její prací můžete setkat přímo v centru dění – v záchranné stanici volně žijících živočichů v Hrachově u Sedlčan.

Tento krásný areál otevře po zimní pauze opět brány veřejnosti 31. března. Přijeďte poslední březnovou neděli strávit v přírodě a zároveň oslavit Mezinárodní den ptactva.

 

V každou celou hodinu se budou moci návštěvníci seznámit s obyvateli zdejší expozice volně žijících živočichů a dozvědět se z úst lektora spoustu zajímavostí z jejich života.  Milovníky přírody jistě uchvátí pohled na majestátné orly, zblízka si prohlédnou také například sovy a čápy, ze savců zaujmou hravé lišky, veverky nebo srnka Mína a mnoho dalších. Rybáři se pokochají expozicí sladkovodních ryb. Pro děti bude připravena zábavná naučná stezka „Mávnutí křídel“.  Jako již tradičně si budete moci vyzkoušet také stloukání ptačí budky nebo jen posedět u kávy a pokochat se nově instalovanou výstavou knih a litografií „Ptáci v ilustracích“, zatímco vaše ratolesti zabaví interaktivní hrací prvky, které jsou trvalou součástí areálu. K dispozici je také přilehlé hřiště.

Otevřeno bude od 10 do 16 hodin. Dále pak můžete navštívit Ochranu fauny kdykoli až do konce měsíce září. Prohlídky probíhají každou celou hodinu, větší skupiny je lépe ohlásit předem.