Tisková zpráva ze dne 23. 7. 2020

Nové zásahové vozidlo Záchranné stanice pro živočichy Českého svazu ochránců přírody Vlašim dnes začíná svoji službu při pomoci divokým zvířatům. Sanitku pro zvířata, jak vozidlu říkají sami záchranáři, jim pomohli získat dárci ve veřejné sbírce, kteří věnovali celkem 892 000 Kč.

Nová sanitka bude vyjíždět ke zraněným divokým zvířatům na území od Černošic po Humpolec, kde působí Záchranná stanice pro živočichy ČSOP Vlašim. Dosud užívaný automobil již dosluhoval a byl poruchový.

„Chceme hlavně poděkovat veřejnosti za drobné dary i našim větším dárců. S novou sanitkou se ke zraněným zvířatům dostaneme bezpečně a včas. Doufáme, že se nám podaří ještě zvýšit úspěšnost zásahů, kdy se po vyléčení v naší stanici vrací zpátky do přírody téměř dvě třetiny zvířecích pacientů.“

Ve sbírce přispělo deset dárců hlavně z řad firem částkou 820 000 Kč a 182 dárců z řad veřejnosti s celkovou částkou 72 750 Kč.

„Sanitce bych vlastně přál, aby nemusela často vyjíždět. Ale když už vyjede, ať je její zásah rychlý, bezpečný a hlavně účinný. Ať pomůže mnoha zvířatům!“ popřál do služebního života Sanitce při křtu její kmotr, starosta Vlašimi Luděk Jeništa.

Výsledek sbírky předčil očekávání záchranářů. Mohou tak kromě nového auta koupit také další vybavení pro veterinární ordinaci: novou chirurgickou vrtačku a digitální vyvolávací zařízení k rentgenu a také nové zábrany, které staví každý rok kolem silnic na ochranu žab při jarním tahu.

„Výsledek sbírky je fantastický, díky dárcům budeme u zvířat nejen včas, ale dokážeme jim i lépe pomáhat při těžkých zraněních jako jsou otevřené zlomeniny.“ uvedla k výsledku sbírky Alena Konvalinová, vedoucí Záchranné stanice.

Fotografie

O novou Sanitku pro zvířata se zajímají i děti z příměstského tábora ČSOP Vlašim.

Starosta Luděk Jeništa přeje sanitce málo výjezdů.

Křest byl příležitostí vypustit vyléčenou poštolku.

Autor všech: Filip Petrák

Kontakty

Alena Konvalinovávedoucí Záchranné stanice pro živočichy ČSOP Vlašim 724 101 784, alena.konvalinova@csop.cz

Vyjíždí nová Sanitka pro zvířata, ochráncům přírody přispěli dárci ve veřejné sbírce Ondřej Pašek manažer sbírky, ČSOP Vlašim 602 665 407, ondrej.pasek@csop.cz